Diskusné fórum

Letecké nehody

    1.11.2010 20:33:44   -  tomcat1
 Fotky a videá nehôd
Nick:   Heslo:  
52876
  mimi  -  27.10.2015 18:35:12
 a ešte k tomu pilotovi, oficiálna správa hovorí, že mal v sebe niekoľko stoviek kovových črepín, úlomkov, druhý pilot ich mal okolo 120.... A ten motýlik z jeho tela nebol jediný nájdený.
Pozrite si tu správu. Ešte raz, sú tam dobre popísané rozdiely v pohľade Rusov na rôzne otázky, spústu z toho čo tu tlacháte nezodpovedá RUSKÉMU pohľadu na vec.
S tým motýlikom je to čo za logiku. Rusi počítajú dráhu letu rakety s hlavicou plnou motýlikov a potom ich prekvapí, že sa nejaké nájdu v lietadle? Hmm...
Čo pred nimi tajili, a nielen pred nimi, boli fotky zvyškov rakety (tryska, stabilizátor, dátový kábel...).
52875
  mimi  -  27.10.2015 18:25:01
 Pán exnpor. ako obvykle úplne mimo, bez informácii.
Rusi tvrdili na tej tlačovke 4 dni po páde tej mašiny, že tam bolo lietadlo, profil letu ktorého zodpovedal Su-25. Neskôr dokonca mali svedka, ktorý videl pristávať Su-25 bez jednej R-60. To potvrdil dokonca Lavrov. Teda bolo tam Su-25. A teraz si nazrite do správy, kde sa RUSI oficiálne vyjadrili, čo videli na radare, kedy to videli, ako dlho to videli. Rusi sami potvrdili, že tam žiadny Su-25 NEBOL! Pozrite sa, aké dali podklady!
K tomu EUROCONTROLU, doplň si informácie. Vzdušný priestor uzatvára každá krajna sama. Tretia strana môže len aerolinkám registrovaným u nich zaraziť lety do niektorých krajín ...
Inak ten deň tam bolo 160 iných lietadiel, tak ako lietajú nad Sýriou, Afganistanom, Irakom, nad miestami bojov v Afrike...
Keď sa už hráme na to, že každý vedel, aké to tam je nebezpečné, ten let mal pokračovať do Ruska, takisto oni mohli odmietnuť príjmať odtiaľ lietadlá, alebo teoreticky tie rakety mali dosah aj do ruského vzdušného priestoru. Oni tam mali niečo v tej oblasti restricted?
52873
  exnpor.Ing.Miloš Lichý  -  27.10.2015 17:40:15
 mimi: Ako som už spomenul,Ty si naozaj ťažký prípad. Rusi nikdy netvrdili,že Su-25 zostrelil MH-17. Oni sa iba verejne pýtali čo tam robil ? Bol omnoho nižšie ako MH-17 a jeho úlohou bolo doraziť MH-17 ak by chcel doplachtiť do Ruska. Bola to poistka,lebo keď Rusi zostrelili juhokórejské Jumbo nad Sachalinom, tak plachtilo ešte 10 minút, kým sa rozpleskol o oceán. Meno pilota Su-25 je dostatočne známe. Jeho stopa končí niekde v Saudskej Arábii. Tak nech si tie doláre užije. Čo sa týka črepiny v tele kapitána, tak o tejto sa Rusi dozvedeli až z holandskej tlače. V odiciálnej verzii pilot žiadnu črepinu v tele nemal ani v pitevnej správe sa nespomína. Holandsko je značne zglobalizovaná krajina, v holandskej TV chodia bežne americké filmy v angličtine bez titulkov. Je úplne itegrovaná do anglosaskej civilizácie. Práve preto bol vybraný let idúci z nej , niekam do p... do Ázie k moslimom. Každému trochu rozmýšľajúcemu človeku je jasné, že to naplánovali vydrbaní Amíci a zrealizovali sprostí Ukrajinci.
52872
  SVK  -  27.10.2015 12:39:09
 mimi ja sa nenavážam do žiadnej správy. žiadna taká ma nezaujíma v zmysle odhalovania príčin zostrelenia letu MH17. Čítal som ju, neodhaluje príčinu.

Keď mi chýbajú informácie (čož v tomto prípade chýbajú každému kto to čítal) tak zvyknem zapojiť sedliacky rozum: máme priestor v ktorom je situácia "prehladná" ako na každom inom bojisku a sice neprehladná, priestor kde sa bojuje a nad ktorým viem že sa naviac i zostrelujú lietadlá. Bojisko na ktorom sú rozmiestnené systémy schopné zostreliť lietadlá až do nevidím výšok, systémy ktoré tie lietadlá aj reálne zostrelujú.... a ja tam nechám veselo prelietavať civilné dopraváky. A teda je to úplne iná situácia ako zostrelenie iránskeho Airbusu v 1988 americkým krížnikom Vincennes, ktorý mimochodom amíci kamuflovali ako riť kým sa len dalo.

A teraz spať k tvojej správe: "EUROCONTROL s tým nemá nič spoločné. " - tak toto môže napísať iba idiot, nehnevaj sa. Eurocontrol rozhoduje o tom kde sa bude lietať a kde sa lietať nebude. Pokial viem tam sa schvalujú letecké trasy a letové podmienky na nich. Inými slovami, keby tam rozhodli že upper a lower airspace nad východnou Ukrajinou je z bezpečnostných dôvodov úplne uzavretý (žiadnych 160 letov a výnimky), čo aj mal byť ako sa v praxi ukázalo, tak tamten Boeing by ešte dnes lietal na trase Holandsko - Malajzia. A TOTO JE PRÍČINA KTORÁ SA MLŽÍ, VŠETKO OSTATNÉ SÚ IBA NÁSLEDKY Z NEJ PLYNÚCE. Zodpovedný na absolútne prvom mieste je ten kto tam tie lietadlá púšťal a teda - EUROCONTROL !!! (prípadne iný úrad pod koho kompetenciu schvalovanie leteckých trás spadá, je jedno ako si ho nazveš)
52871
  mimi  -  27.10.2015 11:06:37
 svk, nedá mi to. Navážaš sa do tej zprávy, hoci si ju vôbec nečítal. Na základe čoho ju teda posudzuješ? Lebo na nejakom oblúbenom blogu nejaký anonym napísal niečo protichodné? Vy mi tu idete hovoriť niečo o ovplyvňovaní, demogógii, propagande.
Čo môžem ale čakať od človeka, ktorý si urobil vlastné vyšetrovanie - v pdf súbore na fotkách hľadaľ diery po fragmentoch veľkosti 13x13x8 mm...
Zpäť k tej zpráve. EUROCONTROL s tým nemá nič spoločné. Tomu prečo letel tam kde letel ( a s ním v ten deň ďalších 160 iných lietadiel), je v tej zpráve venovaná veľká časť. Aj tomu kto mal čo vyhlásiť, kto mohol čo zakázať...
Prečítajte si tu zprávu a pobavme sa o nej, je v nej veľa odpovedí. Napríklad aj k tej Su-25. Spomíname si ešte na ňu všetci. Vtedy to bola oficiálna ruská verzia....
52870
  SVK  -  27.10.2015 8:29:59
 je zaujímavé sledovať ako jednoducho sa ludia dajú "odstaviť" na bočnú nedôležitú kolaj, keď to niekto tak chce. prečo sa ale nenapísala správa o Eurocontrol-e, ktorý je zodpovedný za MH17 v prvom, druhom, treťom,....až desiatom rade , to som sa nedozvedel.

pre príčinu tragédie MH17 je absolútne fuk či sa našla črepina v tele pilota, alebo aký hrach so šošovicou tam bol/nebol.....toto vyšetrovanie je dôležité pre výrobcu protilietadlových raketových systémov ale nie pre vyšetrenie príčiny zostrelu civilného lietadla.
52869
  mimi  -  27.10.2015 7:20:41
 staf, v tej zpráve je presne napísané, o koľko sa líšia tie ruské a holandské a ukrainské prepočty. Napríklad pri tom uhle sa to líši o nejaké dva stupne...
Podľa toho svojho bodu detonácie rusi (ALMAZ-ANTEJ) prepočítali miesto/zónu odpalu. TOTO MIESTO LEŽÍ V ZÓNE, KTORÚ VYPOČÍTALI AJ HOLANĎANIA! Niekde tan to vypočítali aj ukrajinci.
Aby som bol presnejší, rusi počítali dve možné oblasti pre dve rôzne rakety - ak to mám dobre v hlave 9M38 a 9M38M1. Na týchto raketách je zaujímavé, že obe bývajú osadené bojovou časťou, ktorá obsahuje aj matýlikové fragmenty. A rusov prekvapilo, že sa nakoniec v leitadle našli tieto fragmenty? Čo čakali, že tam nájdu, hrach a šošovicu?
Viete prečo som tiež čítal tú zprávu. Ja kašlem na nejakú 38. ruskú definitívnu verziu toho čo sa malo stať, zaujímalo ma čo tam bude k tej prvej ruskej verzi, ktorú prezentovali predstaviltelia ruského letectva na tlačovke štyri dni po páde toho lietadla a o čo sa opieral ešte niekoľko týždňom potom napr. aj ruský minister zahraničia, pán Lavrov.
Pozrite sa na túto stať. To si skutočne z nás chcú robiť prdel?
52868
  Jaro  -  26.10.2015 20:58:26
 mimi - ak mas cas a chut, skus si precitat aj napriklad tieto prispevky:
http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic....
Ak sa prihlasis, tak v neverejnej diskusii je tam toho ovela ovela viac
Tu sa to aj pokusili prelozit a dolozili to aj komentarom
http://vlkovobloguje.wordpress.com/categor...
52867
  staf  -  26.10.2015 17:31:28
 mimi: ja som tomu venoval nejaky cas, ale uz je to nejaky cas od kedy to vydali. mozno som to pochopil inak ako ty, ale nemam pocit, ze by sa lisili iba v type rakety. podstatny rozdiel je aj v uhle pod ktorym bola pocas vybuchu, z coho spatne vychadza ine miesto odpalu.
okrem videa som pozeral aj to mnohostranove pdf. specialne som sa zameral na hladanie motylikovych dier. podarilo sa mi najst az jednu nad celnym oknom. to, ze nasli taku crepinu v tele kapitana, to tiez hovorili, ze kym to telo dostali, tak s nim bolo manipulovane (pitva zlymi rusmi co nevytiahli tu jednu podstatnu crepinu?). asi az cas ukaze ako to bolo ...
52865
  mimi  -  26.10.2015 9:46:30
 No veď práve podľa ruskej verzie sa tam takáto črepina nájsť nemala... Prečítajte si to. Žiadne zatajovanie nebolo. V tej zpráve to popisujú.
Celé vyšetrovanie prebiehalo tak, že na začiatku vychádzali z neznámej hlavice, počítala sa sila výbuchu, vzdialenosť, počty črepín, šírenie vĺn... So všetkým rusi súhlasili, všetko sa zmenilo vo chvíli, keď výsledky aj toho čo našli v lietadle, v tele pilota... ukázali na druh hlavice, ktorý rusom nepasoval.
Prečítajte si, ako sprosto rusi argumentovali (ohľadne početnosti črepín, tvaru a veľkosti črepín...) To nemôžu myslieť vážne.
Napr. polohu hlavice a jej smerovanie pri detonácii sa počítala v NL aj podľa stôp na vstupnom prstenci ľavého motora a na špičke ľavého krídla... Pozrite pri tom ruskom teste čo použili..
Ale najmä si prečítajte tú zprávu! Popisujú tam aj rozdiely k ruskej verzii.
52864
  exnpor.Ing.Miloš Lichý  -  26.10.2015 9:13:44
 Stalío sa to,že Holanďania zatajovali Rusom podstatné informácie z vyšetrovania. Napríklad to,že v tele kapitána lietadla sa našla črepina motýlkového tvaru (pri pitve bola vybratá).Na základe zverejnenej holandskej správy Rusi pracujú na definitívnej verzii.
52863
  mimi  -  26.10.2015 8:25:55
 Pozrel sa niekto na tú zprávu o MH-17? Prípadne aj tie dodatky?
Rusi, Holanďania aj Ukrajinci sa zhodujú v tom, kde bola tá hlavica keď buchla. Rozdiely sú nepodstatné.
Holanďania určili miesto odpalu v oblasti tak 6x5 km, Rusi tak 4x2km a Ukrajinci tak 2x2 km (nahrubo). Čo je podstatné, Tá Rusmi určená oblasť je vnútri tej holandskej a tá ukrajinská je vnútri tej tej ruskej... Takže viac menej sa všetci zhodujú čo sa stalo, rozdiely sú v tom, kto ráta s akou nepresnosťou výpočtu. Pričom najviac opatrní sú Holanďania.
No a za ruskú stranu dodávala informácie a výpočty istá spoločnosť menom ALMAZ-ANTEJ. Čo sa stalo potom, že zrazu tá ruská verzia neplatí a je tu nová?
52849
  tomcat1  -  21.10.2015 20:19:45
 V Británii sa zrútila F/A-18C, pilot neprežil. Z Bahrainu prelietavalo 6 Hornetov do USA (Mramar), mali medzipristátie a tankovanie v Laenheat´. Že vraj malo problémy pri tankovaní paliva pred odletom..
http://www.bbc.com/news/uk-england-cambrid...
52844
  exnpor.Ing.Miloš Lichý  -  19.10.2015 12:39:39
 Rusmi prevedený experiment zničenia MH-17:
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...
52831
  scream  -  14.10.2015 14:33:22
 Švajčiarsky Hornet havaroval vo Francúzku! Pilot sa katapultoval, mal by byť ok.
http://www.24heures.ch/monde/avion-militai...
52830
  Jaro  -  13.10.2015 20:48:09
 MH17 - 279 stranovy PDF, vysetrovacia sprava:
http://cdn.onderzoeksraad.nl/documents/rep...
52827
  Jaro  -  13.10.2015 16:27:45
 MH17 - RU a NL sprava:
Je toho plny Internet, tak kto chce nech si pozrie:
Rusky Almaz-Antej - tlacovka 2hod 23min:
http://www.youtube.com/watch?v=j8_VSygcTCI
+ kratsie videa ohladom toho testu:
http://www.youtube.com/watch?v=FLE1GtWHV1E
http://www.youtube.com/watch?v=0chzWT5XSJk
A sprava od Holandskych vysetrovatelov (cca 20 min):
http://www.youtube.com/watch?v=KDiLEyT9spI
52659
  Jaro  -  4.9.2015 7:24:22
 V Severnej Kalorine v USA padol vrtulnik Marinakov CH-53E (tvrde pristatie) = 1 marinak to neprezil
http://abcnews.go.com/US/wireStory/marine-...
52622
  Jaro  -  25.8.2015 21:08:02
 24.08.2015:
v Indii padla MiG-21
http://indianexpress.com/article/explained...
Pilot sa katapultoval a bol zachraneny vrtulnikom

V Juznej Korei havaroval US vrtulnik OH-58 = porucha motora
http://english.yonhapnews.co.kr/search1/26...
a foto http://i.imgur.com/lc6gg50.jpg?1
52591
  scream  -  22.8.2015 17:00:55
 Ešte iné video k Hunterovi . .

https://www.youtube.com/watch?v=1UL6z0GWFUM&a mp;feature=iv&src_vid=YNumFVSlBww&ann otation_id=annotation_2824798117
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  ... 55  »
MyForum 7.18,Rizoto™ ©2004
Design Pixel Design ©2007