Diskusné fórum

VIDEA,PLAGATY,OBRAZKY

    2.7.2007 15:55:36   -  Martin
 cawte.chcel som sa Vas spytat,ci neviete,kde by sa sa dali zohnat nejake plagaty dopravnych lietadiel alebo helikopter.Dakujem. :-)

PS:Poznate nejake dobre adresy na videa a tapety lietadiel??
Nick:   Heslo:  
46247
  AdMich  -  24.11.2012 17:53:35
 Takto toto si prečítam večer s vínkom v ruke...
46245
    -  24.11.2012 15:53:30
 Majn Got :)))))))))))) Ti si necham na vecer :D
46244
  SVK  -  24.11.2012 15:44:50
 Tak tu je to...mimi nakoniec to bude trochu dlhšie. A začneme od piky, možno to otvorí širokú diskusiu okolo blízkeho východu a tzv. židovskej otázky, ktorá v skutočnosti vôbec Židovskou nieje. Za posledných 98 rokov žiadna krajina nemá taký súvis s blízkym východom ako USA. Resp. zopár spoločností v USA. Ale pre pochopenie blízkeho východu 20.a 21.storočia je treba zájsť do banky, a to konkrétne J.P.Morgan@Company, Edmund Rothschild Bank a FED.

Prvá hrubá chyba a fatálny OMYL okolo ktorého sa svet začal točiť koncom 19.storočia a ktorý v súčasnej dobe živí mediálna propaganda je, že Izrael je zem Židov, Izrael je zem zasľúbená Židom, Izrael historicky patrí Židom. Ani jedno z týchto samozvaných tvrdení nie je pravda. Zem Židov je Palestína a bodka. Od 2.storočia, predtým krajina na ktorej dnes leží Palestína. Toto si veľmi dobre pamataj a kriticky si to naštuduj (kriticky znamená never ani mne, ani prvým informáciam ktoré uvidíš ale overuj si to sám, avšak nie z dementných televízii-k podrobnejšiemu fungovaniu tých niekedy inokedy, alebo povrchnej wikipédie).
Budem sa snažiť byť stručný ale tak aby ti to dalo zmysel i keď vtesnať asi tak 4 tucty kníh, 10 rokov samoštúdia blízkovýchodných konfliktov a selekcie informácií do jednej strany sám považujem za diletanstvo. Tiež sa budem snažiť používať hlavne linky z wikipédie, pokiaľ to bude možné, pretože si uvedomujem že ľudia ako ty, iným v tejto téme veľmi neuveria...
Prvý fakt - ten kto splodil Izrael, nemá geneticky so Židmi nič spoločné! To napriek tomu že radi používali a používajú hebrejské mená- (Abraham, Nathaniel, Shalom, Izák, Benjamin ...-nižšie sa dočítaš o konkrétnych osobách).

S touto zemou a jej históriou nemajú spoločné ani tí ktorí sa tam po druhej svetovej vojne začali masovo sťahovať. Tento mýtus vznikol v 19.storočí na potretie nevôle proti založeniu štátu v štáte a na podporu bájnej myšlienky založiť štát pre Židov - v skutočnosti, išlo o založenie kartelu pre najvplyvnejšie bankové inštitúcie sveta a vytvoriť priestor asi 6-8 miliónov zamestnancov pre najvačšiu banku sveta. "Nikde predsa neviedli vojny, nemali svoj štát a vlastnú ekoonomiku, nikde nespáchali vnútorný prevrat, nemali nejaké veľké dedičné rody / panstvá" - Ani sám netušíš ako sa v tomto mýliš. Síce Židia žiadne vojny neviedli, ani nevlastnili prakticky žiadne panstvá, a už vôbec nevlastnia štát, v ktorom žijú. Ale to nie sú "židiaK o ktorých ty a svet hovorí. Komu sa táto myšlienka nepáči, nech si zráta 1 a 1.
Okolo roku 700 pnl v čase zániku asi 210 ročného Izraelského kráľovstva bol odhadovaný počet obyvateľov Zeme okolo 90 miliónov ľudí (presné záznamy žial zhoreli v Alexandrijskej knižnici, ale odkazy na ne existujú). Keď sa pozrieš na mapy osídľovania Európy okolo 500-1000 pnl zistíš že velká časť obyvateľov Zeme žila tam ďaleko pred nám známym sťahovaním z blízkeho východu ktoré prebehlo okolo rokov 700-500pnl + z malej časti éra Starého Ríma. Surovým dôkazom osídlenia Europy pred týmto prílevom z blízkeho východu sú napr. Stonehenge alebo Carnac stone apod. Ďalšie civilizácie boli na ďalekom východe - to už 2000 rokov existovali prvé čínske dynastie, mongoli, ďalej praslovania niekde v okolí arménska atď. Na svete bolo v tej dobe už vela civilizácii a omnoho viac etnických skupín. Blízky východ nevynímajúc. Odhadovaný počet obyvateľov blízkeho východu v tej dobe bol 10-20% celkového počtu obyvateľov zeme, ktorý tvorili nepreberne množstvo skupín etník.
Iba Semitské pozri koľko vetiev malo..- http://en.wikipedia.org/wiki/Semitic .
Z tohto množstva vzišli Hebrejci a Izraeliti ktorí tvorili vzorku tak prťavú, že keby si ich hodil do ktorejkoľvek civilizácie sveta, geneticky by zanikli. A to sa aj stalo. Ak berieš priemerný vek generácie 25 rokov, to znamená že na Zemi sa od tej doby premlelo 100 generácii ktorým čelila vozrka možno chabého percenta ľudí starého izraelského královstva. Nemožno však povedať že súčasní tvorcovia onoho tzv. Izraela nemajú vo svojom genotipe absolútne nič z krvi Semitov alebo Izraelitov, Hebrejcov (Židov). To by bolo krátkozraké tvrdenie. So semitskej krvi máš dokonca aj ty a dnes pravdepodobne ktorýkoľvek človek žijúci na tejto Zemi (možno okrem Papuáncov). Ale ide o to koľko z genetickej výbavy semita máš. Slovanom si asi tak na 40-50% - http://www.slovio.com/slavic-gene/index.html , germánom zhruba na 30, Maďarom na 10-20, Ugrofínom na 2-5, zvyšok si roztrieď do všetkých možných etník sveta podľa ľubosti. A potom sa sám seba opýtaj nakoľko si ty Žid, alebo nakoľko je Žid tvoj blonďavý sused ktorý doma slávi chanuku a nosí retiazku. A teraz prečo týchto židov (s malým ž) nárokujúcich si územie Palestíny celý svet pozná po stáročia ako Židov? Otázka je jednoduchá...lebo Ježiš. A slovo "Žid" sa pre elitu stalo bohovským obchodným artiklom na ovládanie moci. Ale to je téma sama o sebe.

Ale k téme blízky východ. Aby si pochopil príčinu vzniku tohoto tzv. umelého štátu (mnohí ho tak nazývajú a má to svoje dôvody), sa musíš pozrieť ďalej do histórie a hlavne do histórie a myslenia zakladateľov tohto štátu.

Niekedy v druhej polovici 18. storočia istý princ, volajme ho Wiliam IX. Hessenský nemeckého pôvodu (pre vec nieje tak dôležitý) venoval svoju plnú dôveru v spravovaní štátnych financií istému Amschelovi Bauerovi (tento je dôležitý)- zakladateľovi niečoho o čom v súčasnosti bežní ľudia vedia len veľmi málo alebo nič. Tento vtedy neznámy malomešťan-obchodník ktorý vďaka podpore Wiliama IX. rozprávkovo zbohatol na pôžičkach pre strednú a nižšiu vrstvu obyvateľstva v čase krízy, sa neskôr stal súkromným bankárom rakúskeho cisárskeho dvora. Rýchlo pochopil že robiť "osobného finančného poradcu" panovníkom sa oplatí a tak už o niekoľko rokov bola na pozvanie zriadená jeho súkromná banka v jednom z troch najvačších palácov na svete (Palazzo Reale-královský palác) v Neapole (Neapol bol v tom čase obchodným centrom Talianska). S istou pani xy mal 5 synov a 5 dcér. To nie je rozprávka, je to realita.

Ešte predtým ako spomínaný Amschel Bauer zarval, svojich 5 synov vykopol do piatich štátov Európy s podmienkou že im zaplatí úplne všetko ak tam začnú podnikať. Základné imanie mali zaručené po dohode o pravidlách v rodine a podmienke- rovnako ako ich otec, mali rozbehnúť pobočky jeho rodinnej investičnej firmy na poskytovanie úverov, tentoraz to už mali byť úvery pre jednotlivé štáty a to na medzinárodnej pôde. Na tomto know-how stojí z časti existencia rodiny dodnes. V roku 1817 rakúsky cisár František I. (toho už asi netreba nejak zvlášť predstavovať) posmrtne povýšil Amschela Bauera do šľachtického stavu, uznal jeho prácu (veď predsa mu pomohol financovať vojnu a zažehnal krízu-o tom o chvíluj) a jeho potomkom (5 synov a 5 dcér) udelil tutil "barón" čo v tej dobe znamenalo niečo ako "slobodný človek", tzn. sprostený daní, poplatkov, dlhov (ak by sa vyskytli). V tom čase sa už ale Bauer nevolal menom jeho otca, ale prijal nové, šľachtické meno- Rothschild (Rot - červený, schild- štít) čím sa začala história najzaujímavejšej rodiny v histórii bankovníctva a zbrojárskeho priemyslu aká kedy na zemeguli bola- http://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_fa... .

Pred niekoľkými rokmi bola založená v Bratislave prvá pobočka ich banky v strednej európe, banka sa volá Edmund de Rothschild po pravnukovi onoho Amschela, banka Edmund de Rothschild má kamenné sídlo v Ženeve a pobočky v 35 krajinách sveta, jej oficiálnym cieľom je poskytovanie investičného striktne konzervatívneho poradenstva pre ...nazvime to "vybraná vyššia klientela". A teda nejde o žiadnu bežnú banku, ale tú, ktorá vlastní bežné banky...zbrojárske koncerny, financuje vojny, má podiely v nadnárodných ropných spoločnostiach ap.... Žiadna banka si nemôže dovoliť v čase krízy viesť konzervatívne investičné poradenstvo, Rothschild banka áno, neskôr si povieme prečo. V BA je iba "maličká" pobočka ktorá má 4 zamestnancov a pobočke šéfuje táto sympatická slečna - http://www.cas.sk/clanok/219836/unikatna-z... ....ešte sa k nej niekedy vrátime...teda k tej pobočke..slečna nechcem aby prišla o prácu.

Spomínaná banka v Neapole sa volala CM de Rothschild a na prelome 18.-19. storočia sa stala najmocnejšou bankou a vlastne jedinou ktorá dostala výhradné právo poskytovať úvery panovníkom. Táto rodina sa stala takpovediac osobnými bankármi niekoľkých európskych korunovaných hláv. Vlastnili obrovské majetky v Južnej Afrike (koloniálne zámorské plavby-diamant.bane), v USA, Indonézii, investovali do zbrojárskych firiem ako v USA tak v Európe. Z čoho ale ten majetok? Vďaka tomu že vlastnili banky po celom západnom svete a mali velmi dobré styky s monarchiou, rástol vplyv na politiku a cisári, panovníci boli stále viac závislí od finančnej pomoci bánk (situácia nápadne podobná s dnešnou).
Približne do roku 1800 ani v jednej krajine Európy ani USA neplatil zlatý štandard (krytie platidla zlatom). CM de Rothschild a jej dcéry Rothschild House of ... často financovali obe strany toho istého konfliktu a často stála za podnietením mnohých konfliktov (Napoleónova výprava do Egypta-detaily teraz necháme tak). Panovník nemal na vojnu, požičal si. Banka požičala, panovník bojoval. Panovník potreboval ďalšie peniaze, banka nemala, natlačila a požičala panovníkovi. Samozrejme všetko s úrokom (Napoleonova výprava do egypta=250% úrok !!!). Panovník prehral = velké straty. Panovník vyhral = straty plus na čas nejaký vplyv. Jediný kto nemohol prehrať = banka. velmi stručne takto. V skutočnosti najvplyvnejšia a jediná banka poskytujúca úver panovníkom, rozhodovala o vojne a o mieri.

Až po zavedení zlatého štandardu to išlo velmi ťažko. Jediní kto sa celé 19.storočie snažil o zrušenie zlatého štandardu boli bankári. Dôvod bol prostý, so zlatým štandardom existuje stabilita a tá robí ľudí spokojnejšími, naproti tomu banky takto nemôžu mať vo svojich rukách moc. Bez zlatého śtandardu si bankári natlačia peňazí koľko sa im zachce...a požičiavajú, ľuďom na úvery, štátom na vojny alebo na ďalšie úvery atď atď...dnes to vidíš v plnej paráde. Jedným zo základných cieľov ktorejkoľvek banky je = NESTABILITA. Jedine v tej sa dá zarobiť banke.

Ale prečo túto rodinu vlastne spomínam. Je úplne zbytočné študovať, alebo riešiť problémy blízkeho východu, ak človek nepozná historické súvislosti práve tejto rodiny, jej ambície a ciele.

V roku 1882 začal Edmond James de Rothschild (spomínaný pravnuk onoho Amschela, ktorý nedávno otvoril pobočku svojej banky aj na Slovensku v BA) vo veľkom skupovať pozemky v Palestíne (vtedy to bola zem ktorá pozostávala z približne 90-95% Semitov (Arabi, Sefardi-dnes nazývaní Sefardskí Židia-to sú tí geneticky skutoční, ďalej potomkovia kresťanov z Alexandrie, Akkádi apod) a malé percento Turkov, tieto pozemky skúpil tak povediac za bagateľ vzhľadom na to že Palestína bola pod nadvládou Osmanskej ríše. Preto pri kupovaní pôdy Rothschild nejednal s palestínčanmi, ale s Turkami. A k tým mal veru dosť blízko - o tom nabudúce.
Asi rok na to založil prvé dve osady Rischon leTzion a Zichron Jaakow v Palestíne a stal sa jedným z najaktívnejších mecenášov sionizmu a jeho finančným podporovateľom. Tomu kto sa zaujíma podrobne o štát Izrael, sú názvy týchto prvých osád dobre známe, boli to zárodky dnešných tzv. kibucov= osada v kolektívnom vlastníctve. V 1889 predal Rothschild 24 000 hektárov palestínskej pôdy nadobudnutej takpovediac za nič (vrátane oboch osád) novozaloženému Židovskému kolonizačnému združeniu - na wikipedii pod názvom jewish colonization association. Pochopiteľne názov "jewish" bol použitý zámerne a nikto okrem novousadlíkov mu v tom čase v Palestíne nerozumel, pretože išlo o organizáciu ktorá podporovala kolonizáciu Palestíny osadníkmi nežidovského pôvodu najmä z Ruska po pogrome- o tejto veľmi zaujímavej udalosti tiež neskôr .

To ako prijímalo túto imigráciu s jej problémamy domáce pokľudné obyvateľstvo žijúce prevažne z poľnohospodárskej výroby a chovu domestifikovaných zvierat sa môžeš domyslieť na základe Jerusalem Post z roku 2010 - http://www.jpost.com/Metro/Article.aspx?id... , nájdeš to aj na wikipédii. Nielenže týchto cudzincov veľmi neochotne prijímali, ale mali s nimi mnohé spory už od samotných prvopočiatkov. A mali na to dôvod, veď im bola zobratá ich vlastná pôda, pričom nikto sa domácich nepýtal či s tým súhlasia. Pôvodné obyvateľstvo sa ale nemalo ako brániť...Predstav si na jednej strane roľníkov a na druhej strane prvého či druhého najmocnejšieho muža planéty. To je akoby si Slovákom v devatnástom storočí povedal - zlikvidujte Uhorsko pretože vám berie zem. S tým rozdielom že Uhorsko nepatrilo jednej extrémne bohatej rodine. Mať takýchto u nás, s takou obrovskou podporou a takou aroganciou, už tu niesme.

Ale pozrime sa na to čo malo otvoriť cestu do Palestíny. V roku 1893 sa Rotschild stretol s Teodorom Herzlom a istým Johnom Pierpot Morganom ( ktorý počas americkej občianskej vojny v rokoch 1861 až 1865, známej ako vojna Severu proti Juhu, zbohatol na vojnových transakciách z predaja zbraní a poskytovania úverov štátu na financovanie vojny, čo mu prinieslo obrovské zisky. Známa je aféra predaja karabín - Hall carabine affair), aby prediskutovali podporu výstavby nového štátu na blízkom východe. Táto spolupráca neskôr stroskotala, resp. bolo potrebné zbaviť sa jednej veci - krytia peňazí..súvis sa dozvieš nižšie. Vyšiel o tom článok v New York Times v 1896 ktorý v tom čase bol už vlastnený J.P.Morganom a prípravy na zrod niečoho na čo nebol nik pripravený museli byť v atmosfére vtedajśej spoločnosti zverejnené v predstihu....
Týždeň po tomto stretnutí došlo k pádu akcií železníc na new yorskej burze, čo odštartovalo hlbokú ekonomickú recesiu, ktorá trvala takmer tri roky. Politici a obyvateľstvo sa začalo na bankárov na severe USA pozerať skepticky. Vďaka skúsenostiam s obchodnou politikou emisných bánk (to sú tie ktorým bolo dané do rúk právo tlačiť svojvoľne peniaze-aspon do istej výšky kvoli ešte stále existujúcemu krytiu zlatom) tieto stratili u širokej verejnosti dôveru. Tú bolo potrebné ľuďom vrátiť. J.P.Morgan & Company začala hľadať spôsob ako verejnosti opať navrátiť dôveru v banky. V roku 1896 sa J.P.Morgan dohodol s majiteľom newyorského denníka Chattanooga Times, Adolphom Ochsom že mu poskytne úver na financovanie konkurenčného boja s New York Times a jeho kúpu pod podmienkou, že po získaní New York Times každá zverejnená informácia v denníku sa bude zhodovať s líniou objednávateľa (tu začala azda prvá manipulácia médiami-a bolo by o čom len nieje priestor). Takto by J.P.Morgan získal podporu kvalitného novinového titulu v oblasti spravodajstva New Yorku a názor verejnosti mohol kontrolovať priamo prostredníctvom tlače - mená a dátumy nájdeš na wikipédii.

Ako sa ukázalo v najbližších rokoch, tento počin bol úspešný. Verejná mienka sa ohla a ľudia začali do bánk opäť vkladať svoje úspory. Avšak bol tu jeden problém...zlatý štandard a krytie peňazí zlatom.... A na získanie nedôvery verejnosti v zlatý štandard noviny nestačili. Ľudí bolo nutné opäť uvrhnúť do stavu neistoty a strachu, do stavu kedy sú najľahšie kontrolovateľní, kedy sa vyskytnú problémy v samotných rodinách, kedy konajú skratovo a pod vplyvom dezorientácie. A tak v októbri 1907 J.P.Morgan pripravil scenár ktorý doslova odpálil celý sled udalostí. Rozšíril fámu, podľa ktorej veľká konkurenčná newyorská banka Knickerbocker Trust Company je neschopná platieb a za krátky čas skrachuje. Následky boli pre ekonomiku a neskôr pre celé hospodárstvo zdrvujúce. Akcie železníc na new yorskej burze spadli až niekam pod newyork. Správa sa rozšírila rýchlosťou blesku, desaťtisíce vystrašených ľudí stáli pred bankami a chceli si vyzdvihnúť úspory. J.P.Morgan sa navonok snažil kolapsu ekonomiky zabrániť. Zvolal najdôležitejších bankárov, ktorí sa dohodli že poskytnú štátu ďalší obrovský úver. To už ale bolo príliš neskoro, banky sa ocitli v priebehu niekoľkých hodín pred margin call (bankrot) a museli zrušiť všetky svoje dovtedajšie úvery. Ľudia prichádzali o svoje domy, o úspory, banky krachovali, na čom vznikalo mnoho malých drobných bánk poskytujúcich nové a nové úvery a štát sa u veľkých bánk ešte väčšmi zadĺžil. Pretože sa nie dlho po krachu v 1907 začalo všeobecne tušiť, kto paniku vyvolal, tak americký Kongres vymenoval vyšetrovací výbor, ktorý mal viesť senátor Nelson Aldrich. Práve on bol spoločníkom J.P.Morgana ako sa neskôr ukázalo, bol považovaný za predĺženú ruku amerického bankového kartelu- aká náhoda. Jeho dcéra sa vydala za Johna D. Rockefellera mladšieho, syna vtedy najmocnejšieho muža USA . Pred tým však Aldrich ešte odovzdal Kongresu svoju správu o krachu z roku 1907, ktorá síce neodhalila pozadie vtedajších udalostí, zato však odporúčala pripraviť americký bankový systém na vznik CENTRÁLNEJ BANKY, aby sa podobná situácia už viac neopakovala. V tom čase však nikomu z nič netušiacej verejnosti nebol známy pravý zámer bankárov a tým bolo zrušenie krytia peňazí zlatom, čo malo raz a pre vždy vložiť neobmedzenú moc nad dolárom do rúk súkromných bankárov. Pretože pokým je platidlo (peniaze) kryté nejakou protihodnotou (napríklad zlatom), dovtedy sa môže natlačiť iba toľko peňazí, koľko je zlata ako protihodnoty. Akonáhle sa zruší krytie platidla, banka si môže tlačiť koľko si zamane. O cieloch ktoré viedli oveľa ďalej ako k Európe sa už viac verejne nepolemizovalo, zostali za zatvorenými dverami.

v roku 1910, presnejšie v novembri senátor Aldrich spolu s Morganom naplánoval schôdzku šiestich ľudí, ktorí mali pripraviť zlatému štandardu posledný úder a krytie peňazí zlatom navždy pochovať. Pozvaní boli najvplyvnejší bankári z európy a usa. Odcestovali vlakom na ostrov Jekyll island (vedľa Georgie) a tam sa na súkromnom ostrove, v súkromnom klube J.P.Morgana 9 dní radili v štýle anglických gentlemanov. Predmet diskusie bol jediný: Nové usporiadanie medzinárodného bankovníctva. Kľúčovou otázkou bolo, ako vyšachovať raz a na vždy konkurenciu a opraty peňažníctva predať výhradne do rúk spriatelených veľkých bánk. Na severe USA bolo asi 20 000 bánk ktoré vznikli následkom krízy ktoré boli prekážkou týmto šiestim pánom (v každej kríze sa vela hovorí o zániku veľkých investičných bánk, pritom ale vznikajú mrte malých úverových - viď dnes pôžičkarne v každej riti). Keby sa o tomto neprekecol jeden z účastníkov stretnutia, Paul Warburg pred redaktorom magazínu Forbes v roku 1916, o stretnutí by sme dnes zrejme ani netušili- http://www.jekyllislandhistory.com/federal... ...Ktovie koľko podobných stretnutí sa uskutočnilo.

Odporúčam prečítať si knihu The Creature from Jekyll Island od Edwarda Griffina plná faktov a dobového feelingu. Čítanie pri ktorom slintá aj mŕtvy.
Pripomínam že to sa písal rok 1910 a USA (pomaly aj Európa) sa prepadávali do stále hlbšej recesie, obyvateľstvo sa stále viac zadĺžovalo u malých bánk, štát u veľkých a celkovo hospodárstvo upadalo a čo sa deje v čase krízy? Opať iba starý známy radikalizmus. každý hľadal nepriateľa ale nikto toho skutočného nevidel.
Výsledkom týchto deviatich dní na spominanom ostrove boli dve veci...1) vznik inštitúcie ktorá napísala scenár najvačších udalostí 20. a 21. storočia a odštartovala storočie vojen, nestability a striedajúcich sa úpadkov a chvilkových rastov a 2) ako protislužba zúčastneným členom Rothschildovskej rodiny - vznik štátu pre ICH rodinu s plou podporou zázemia, to sa podarilo na tretí krát. Tu som mal hore ešte spomenúť snahy Británie o vytvorenie štátu pre židov (sionistov )vo vtedajšej Ugande (dnešnej časti Keni). Lenže asi tam bolo veľa levov a príliš teplo, velmi im to nevyhovovalo. Každopádne už toto hovorí za to že tento tzv. Izrael na území Palestíny žiadnou zasľúbenou zemou pre týchto ľudí nieje - http://en.wikipedia.org/wiki/British_Ugand...

rok 1913 , vznik Federal Reserve Bank - FED: neviem ktorá historická udalosť prispela ku zmatku okolo pravidiel o fungovaní peňazí a k následkom 20.storočia tak, ako zriadenie FED-u. Väčšina všeobecne dostupných informácii o tejto inštitúcii je buď nič nehovoriaca, alebo zámerne mlžená desinformáciami. Môžem potvrdiť z vlastných skúseností, človek musí vynaložiť veľa úsilia aby sa dopátral k zmysluplným veciam okolo FED. Podstata FEDu je ale asi takáto - ten kto má skúsenosti s burzou vie že tam nieje dôležité či je ekonomický úpadok alebo rast. Dôležité je iba to, aká hlboká kríza je, alebo aký vysoký ekonomický rast je. A na rozdieli zarábaš. Čím vačší rozdiel, tým lepšie zarobíš. No a ako funguje FED - tvorí ju správna rada dvanástich regionálnych bánk (tzv. Federal Reserve Banks), vrátane niekoľkých ďalších členských bánk a finančných inštitúcii. Vedenie správnej rady síce menuje prezident Spojených Štátov, ale členské banky sú zároveň vlastníkmi FED-u, čo znamená že federálny rezervný systém je de facto v rukách súkromných bankárov a zastrešenie americkým Kongresom je iba pro forma. Pretože by unikal zmysel, aby prezident USA menoval do vedenia niekoho, s kým by vlastníci FED-u nesúhlasili, nezostáva mu nič iné ako menovať jedného z kandidátov, ktorých mu navrhujú vlastníci FED-u, čo nie je nikto iný ako najvplyvnejší bankári sami. V tomto čase je šéf FED-u - Ben Shalom Bernanke. Už podľa mena je každému jasné kam vietor fúka a tam sa dostaneme.
Vznikom FED sa vložila moc nad svetovou menou do rúk niekoľkým ľuďom (613-rok 2011) a tí si môžu nastavovať trhy podľa vlastných kritérii a potreby .....infláciu= znehodnotenie peňazí vytlačením vačśieho množstva peňazí (čoho je veľa to stráca hodnotu, viď čierny štvrtok 1929 v Nemecku a hyperinflácia), alebo defláciu a tým kontrolovať správanie sa ľudí. Ak je vysoká inflácia, ceny rastú, hodnota práce zostáva nemenná alebo klesá, ľudia strácajú prácu, nestíhajú platiť nájom, inkaso..., berú úver. Ten po čase nestíhajú splácať, prídu o dom, byt, pozemok. Základné istoty nahradí nespokojnosť - neistota na trhoch - následné fluktuácie v spoločnosti - radikalizácia - vojna - financovanie vojny - zisky....ale nie pre víťazov ani porazených.

Toto je základný vzorec úplne všetkých vojen za posledných 250 rokov. Ako sa hovorí kde sa dvaja bijú, tam tretí víťazi. Víťazom tu nieje ani zadĺžený štát, ani demoralizované obyvateľstvo. Víťazom prvej aj druhej svetovej vojny nie je ani jedna z krajín ktoré sa jej zúčastnili. je to ten kto poskytoval štátom obrovské úvery na vedenie týchto vojen. Bez týchto úverov, by žiadna vojna nebola. Ba čo viac, strojcom prvej svetovej vojny je ten kto rozpútal krízu v roku 1907, ktorá mala obrovské dopady na životy ľudí v USA, neskôr v Európe. A skutočným strojcom druhej svetovej vojny je ten kto zapríčinil pád na New Yorskej burze 24.októbra 1929 (čierny štvrtok) a následnú hlbokú krízu ktorá viedla k hyperinflácii v nemecku a následnej radikalizácii (toto je jedna veľmi dlhá téma sama o sebe). To už stačili iba jedni volby a NSDAP bola pri moci. a Kanec fiľma...svetová vojna, bez ktorej by nikdy nevznikla ani studená vojna ani štát Izrael. Ospravedlňujem sa z absencie mnohých a mnohých faktov, nieje tu na ne priestor. Tieto veci treba študovať sám z vlastnej vôle, až vtedy začnú dávať človeku zmysel a zapadať do seba. Toto čo som tu stihol je iba velmi stručná šablóna v historickom kontexte. ale v podstate strojca je načrtnutý...bez nej by ani Irán, ani Lýbia, ani Sýria atď neboli... musím utekať....ešte to dokončím o konkrétne väzby na blízky východ, aj tie rafinérky Iránu, ale postupne. naraz je toho vela
46241
  Peter I.  -  24.11.2012 11:32:52
 Mimi a ešte k Rusku. Trockého si platili americkí Židia, Lenina nemecká odnož. VOSR bola čisto židovskou záležitosťou. V škole nás učili, že prvý dekrét, ktorý vydal Lenin, bol Dekrét o mieri. Nie je to pravda. Prvým dekrétom bol Dekrét o antisemitizme, keď vraj len vyslovenie slovka žid niekde na verejnosti sa trestalo smrťou. O holokauste ukrajinských roľníkov pod "patronátom" Lazara Kaganoviča sa asi ani netreba zmieňovať. Kde sa moc nedá kúpiť, tam nastolia svoj teror.
No a že od napoleonských vojen podporujú obidve strany konfliktu, je tiež všeobecne známou vecou. S Hitlerom americkí Židia čulo obchodovali aj v dobe, keď už na Londýn padali nemecké bomby. A to aj napriek tomu, že už (myslím) v máji 1933 vyhlásil Židovský kongres Nemecku vojnu.
46240
  Peter I.  -  24.11.2012 11:25:00
 Mimi, myslím, že talmud im slúži nielen v duchovnej rovine. Motivácia je pre nich určujúca. Ich cieľom je ovládnutie sveta a zotročenie Gójov. Ten mechanizmus nájdeme v talmude. Nečítal som tú knihu a je vôbec problém sa k nej dostať, len JPP z internetu. Ale postačuje aj pohľad cez Protokoly sionských mudrcov. Aj tam sa dá o mechanizme veľa dočítať. Doporučujem!
46239
  mimi  -  24.11.2012 9:59:32
 Peter, mal som skôr na mysli tie "svetské veci" a to ako to urobili a nie prečo, akú mali/majú motiváciu.
Kedysi boli v Európe skutočne potláčaní, mali obmedzované vzdelanie, prístup k úradom, bývali v getách... Potom sa to zlomilo a pomerne rýchlo sa dostali k dôležitým postom, disponovali dostatkom kapitálu...
Ide mi o ten mechanizmus. Nikde predsa neviedli vojny, nemali svoj štát a vlastnú ekoonomiku, nikde nespáchali vnútorný prevrat, nemali nejaké veľké dedičné rody / panstvá... A predsa sa, ako som spomínal, pomerne rýchlo sa dostali tam, kde sú.
Ako? Dôležitý je ten mechanizmus.

PS: Až 70% členom vlád Sovietskeho Ruska (za celú históriu) malo mať židovský pôvod.
(PSS: samozrejme som ich nepočítal a nekontroloval som im predkožky, len som to niekde čítal, takže bez záruky. Všade striehne demagógia)
46238
  Peter I.  -  24.11.2012 9:28:14
 Mimi, odpoviem otázkou. Prečo mali niektoré štáty protižidovské zákony? A dávno pred Hitlerom.
Odpoveď by sme mali možno hľadať v talmude.
46237
  mimi  -  24.11.2012 6:50:27
 Peter I., než odpoviem jedna otázka. Kde sa vlastne vzal ten vplyv židovstva na všetko okolo nás, ako sa dostali k tomu že hýbu "veľkou Amerikou"? Myslím teraz z historického hľadiska. Dlho boli potláčaní, boli na okraji vtedajšej spoločnosti. Ešte pred WWII mali protižidovské zákony napr. v Poľsku či vo Francúzsku...
46230
  Peter I.  -  23.11.2012 20:55:45
 Mimi, asi už trošku od témy videí, určite od plagátov a obrázkov. Ale, pokiaľ vyhodnotíme islam ako najväčšiu hrozbu pre Európu, skúsme sa zamyslieť nad tým, kto a ako (prípadne prečo) sa zachoval v Kosove tak, ako sa zachoval? Denne u nás nadávame (musíme) na akéhosi Harabína, pritom nám nie je dovolené ani na chvíľočku zapolemizovať nad skladbou, objektivitou, súdnosťou, ... haagskeho tribunálu. Odsudzujúceho zásadne iba Srbov, rozhodujúcich o nevine drogových dílerov a obchodníkov s ľudskými orgánmi (inak islamistami). A keď nemáme na to, aby sme dotyčného Srba odsúdili, tak ho otrávime. Qui bono? - spýtali by sa starí Rimania. Žeby v prospech jednej Čiernej diery, ktorej dokonca vadilo nerastné bohatstvo jedného nemenovaného štátu, ako jeho vlastníctvo? Akého vierovyznania je dotyčná Čierna diera? V ktorej krajine (odporný Mikiho termín!) je politicky činná?
Na military.cz prebehla informácia z nemeckých zdrojov o zostrelení izraelskej F-16 v Gaze. "Naše" (i po česky "informujúce naše") médiá túto správu absolútne odignorovali. Prečo? Žeby preto, že sú vlastnené skupinkou, o ktorej sa nesmie hovoriť a keby náhodou áno, bol by to antisemitizmus? Pozri sa len na televízny program niektorých staníc. Akoby ich jedna mater mala. A tak sa musím pousmiať nad niektorými "informáciami", ktoré sem niekto pastne z hlavného prúdu. Niekedy možno aj pravdivými, alebo aspoň polopravdivými.
46226
  Peter I.  -  23.11.2012 15:45:37
 Aj ja sem hodím jedno video:
http://www.youtube.com/watch?v=lHlIgAQdtak...

Mimi, doporučujem Ariela Šarona o Amerike ...
46224
  AdMich  -  23.11.2012 14:25:20
 JEDI: Presne preto, to zaujíma aj mňa, ale takisto s vypustením náklonnosti, či empatie voči, istým národnostiam a krajinám. To, že sú médiá zmanipulované, je jedna vec, druhá je tá, prečo a kto im verí?
Ja sa síce, čo sa vojen týka zaujímam viac-menej o "studenú vojnu" a myslím, že to je dobrý odrazový mostík. Tam sa to asi začalo.
SVK: ideš.... :)
46223
  JEDI  -  23.11.2012 14:17:15
 ...na tuto debatu sa tesim, nakoko som sa v poslednom case dost intenzivne zaoberal prave blizkym vychodom...a je to brutalne zaujimava tema ak sa ocisti od ideologie a mentalneho masirovania...
46222
  SVK  -  23.11.2012 14:06:24
 mimi a toto je výsledok rokmi používanej mediálnej psychológie na ktorú som sa tu nedávno pýtal :-) ja vlastne ani neviem odkiaľ začať...dostal si ma:-) prakticky všetko čo si napísal je voľne dostupné na ulici, pri pive, v lese, už aj vrabce tým štebocú, aspon tie čo zostali...skrátka hovorí sa o tom všade a takto. Jednoducho, ...tisíckrát opakovaná lož sa stala pravdou. Ale aspon viem podľa toho čo si napísal, že programová štruktúra v TV má stále rovnakého tvorcu:-) To aby som hneď z úvodu nevyzeral celkom ako z Marsu:-) Na druhej strane vidím že mienka je pomaly vyžehlená a pripravená na ďalšiu vojnu. Na to aby som ti objasnil súvislosti tak, aby ti začali dávať zmysel, musím tu zabrať trochu viacej miesta. A na to dnes čas nenájdem. Ale zajtra bude času viac...zaberem miesta viac .-)
46221
  mimi  -  23.11.2012 11:17:03
 "Ekonomický potenciál Iránu rýchlo rastie..."
Táto krajna, hoci sa kúpe v rope, musí dovážať benzín, keďže ho sami nevedia v normálnej cene vyrobiť. Rafinérky sú tam v katastrofálnom stave.
Nedávno musel ísť Ahmadinedžád na koberec práve pre veľkú infláciu, ... Ale "ekonomicky rastú"...
Na koberec píšem preto, pretože on v Iráne nešéfuje, na to sú tam iní.
SVK, až stretneš nejakého araba, spýtaj sa ho, kto je. Začne ti niečo mlieť u sunitoch, šiitoch či wahábe... Každopádne ti nikto z nich nepovie, ja som libanonec, ja som pakistanec... Oni sa takýmito ptákovinami nazaoberajú. Oni tie hranice na mapách berú veľnejšie než my. Väčšina z nich nikdy žiadnu občianku nemala.
Preto si málokto uvedomuje, že v Izraeli nejde o Izrael ale o židov. Teda nejde o ten flak zeme. Veď o ten by sa normálny človek nebil. Teoreticky ak by bol Izrael porazený, islamisti by pokračovali v boji so Židmi po celom svete, keďže podľa nich ovládajú aj Ameriku, Európu...
História jasne hovorí, že Arabi by sa najradšej dostali do Európy a ovládli ju.
Teoreticky, čo keby islamisti povzbudení úspechom v Izraeli dosiahli zrušenie sekularizmu v Turecku, čo by nasledovalo...
Nie nadarmo jedno ich príslovie hovorí, že arab je schopný viesť vojnu proti svojmu bratovi, ale so svojim bratrancom proti celému svetu.
Či si to pripúšťame, alebo nie, Amerika a Európa len melie pantami, ale Izrael za nás robí tú špinavú, ale potrebnú robotu.
To píšem s tým, že som dosť alergický na tých s vrkočmi...
No, SVK a teraz začni, asi viem čo ma čaká :-)
46219
  JEDI  -  23.11.2012 8:50:24
 ...pekne plynulo a spravne...a vo-vo-vo-votom to je....
46217
  SVK  -  22.11.2012 23:54:05
 ...keby na slovensku akýsi povstalci zabíjali slovákov, média by do sveta chŕlili "pravdy" o povstaleckej vojne na Slovensku (ktorá žiadnou povstaleckou v skutočnosti nie je), pochybujem že u nás by pilotov nechali sedieť doma aby sa na to barbarstvo dívali so založenými rukami...

to by stačil jeden záber kamery na nálet Albatrosa na "povstalecký" bunker niekde v strede mesta a do celého sveta by všetky média chŕlili "pravdy" o tom že armáda bombarduje vlastné obyvateľstvo. ....trochu metafora, ale v princípe a veľmi stručne o tomto je "povstalecká" vojna v Sýrii.
Celý rad udalostí v krajinách tzv. arabskej jari má svojho strojcu a ten je ďaleko za hranicami týchto krajín. Len tak sa veci vo svete nedejú. Sýria bola brvnom č.1 v ceste plánov Izraela pre najbližšie roky. Potenciálna hrozba č.1 bol egypt so svojou armádou, tá predstavovala trošku inú silu, po sionisticko-americkej perestrojke sa stala neškodným zajačikom v rukách bábkovej vlády západu...načo sa jebať s armádou keď je jednoduchšie vymeniť vedenie a najjednoduchšie docieliť aby si ho vymenili domáci-to pred širokou verejnosťou nemusíš nič vysvetľovať. Jasmínová zámienka v Tunisku bola spúšťačom pre Líbyu- tá bola o vode a rope pre agresívny západ a Kaddáfi s jeho cenami pre zadĺženú európu tam nemal čo robiť. Koho už dnes zaujíma akú prosperujúcu zem z tej krajiny urobil a občianska vojna ktorá tam je teraz.
a Irán je hovno v atomovom prášku, pre Izrael znamená iba bohovsky nebezpečnú konkurenciu na blízkom východe, čo je v prípade Iránu vačšia hrozba pre Izrael ako atómova bomba.
Ekonomický potenciál Iránu rýchlo rastie, ale dlhy západu ešte rýchlejšie a tak sme stále viac závislí na tom či Irán 1) buď zníži ceny ropy na export, alebo 2) či začne obchodovať so západnými zadĺženými menami (v dolároch obchodujú, ale naše a americké dlhy v nej nenakupujú a toto amíkov sere viac ako čokoľvek iné).
A s Ahmadinežádom to skrátka nejde, je akýsi zadubený, on sa kúpiť proste nedá a svoju krajinu nepredá ako niektorí čuráci u nás a našich susedov.
Naviac obyvateľstvo Iránu je veľmi rovnorodé, čo plynie z ich perzskej histórie, ťažko sa u nich robí nejaká arabská jar. Ale padnú aj oni. Ako to dnes chodí, ak to nepôjde po dobrom, pôjde to silou. Jednoducho ich zbombardujú a hotovo. Dokrvavený izrael sa opať na nejaký čas zbaví poslednej konkurencie v širokom okolí, môže začať ďalšie desaťročie svojej krátkej čiernej budúcnosti a západ príde k ďalšiemu odbytisku...v poradí kolkému od roku 2001 ???
Lenže na Irán musí byť pripravená verejná mienka a tá stále nie je dostatočne ohnutá. Na druhej strane západ už tlačia jeho vlastné dlhy do kritickej situácie, kedy sa ľahko môže stať že nestabilita prevládne naopak, na západe. Jediné čo dolár zachránilo bola hlúposť číny pred 9 rokmi, nebyť tohto tak dolár dnes ako svetová mena neexistuje.
V celej tejto tzv. arabskej jari ide o dosiahnutie dvoch dôležitých cielov- export násilia ktoré je ideálnou pôdou celkovej destabilizácie a tým pádom zničenie konkurencieschopnosti krajín ktoré sú dodávateľmi pre skapínajúci západ. V jednote je sila. A destabilizácia znamená koniec jednoty. Tým sa oddiali kolaps zadĺžených západných krajín. Z hovna bič neupletieš a z dlhov sa dlho žiť nedá.
46216
  SVK  -  22.11.2012 22:15:33
 AdMich keď ho máš "na dráte" ani cestovať nemusíš. Ale už, ak to stihnem urobiť (plánujem Libanon a ten je vedľa), tak by som sa najradšej nepýtal ľudí (tých miestnych ktorých lynčujú cudzinci), ale tých ktorí majú na pleciach zavesené zbrane....NA ICH TOTOŽNOSŤ.....ale to bude možno posledné čo by som spravil, preto, radšej sa opýtam predsa len tých miestnych(domácich) i keď pravdu ten čo sa o konflikt zaujíma inak ako cez dementné média pozná, zaujímať ma bude i tak.
V Sýrii je potrebné urobiť iba jediné- žiadať tzv. povstalcov či ako ich to western média nazývajú o predloženie totožnosti (občianstvo). Toto je vec o ktorú sa teraz snaží Assadova administratíva...dať vedieť svetu, kto tam vlastne bojuje. Lenže to je dosť ťažké keď je tvoja krajina ohradená tvrdým informačným embargom, západné média nevlastníš a o chvíľu bude aj zbytočné totožnosť dokazovať, pretože každá vojna plodí dve základné veci, smrť a nestabilitu. A práve z tej nestability pramení radikalizmus a ten hrozí aj zo strany domácich. Dlho to nevydržia a presne o to tzv. povstalcom ZO ZAHRANIČIA ide. Koniec koncov, už sa dala vyprovokovať armáda...ale ktorá by sa nedala keď cudzí jej vraždia vlastných občanov.
46214
  AdMich  -  22.11.2012 20:28:43
 SVK: najlepšie (teoreticky) by bolo vycestovať sa tam a opýtať sa ľudí,čo tam žijú, že prečo, načo, ako, kedy a či ozaj....
46211
  SVK  -  22.11.2012 18:39:39
 v Sýrii sa nebojuje, v Sýrii sa vraždí! a ani si nepozriem to video lebo mi je na grcanie z tých hajzlov čo za týmto stoja.
46209
  Fireman54  -  22.11.2012 18:04:10
 Neviem či to tu už bolo, ale takto sa bojuje v Sýrii za "demokraciu" http://www.youtube.com/watch?v=Jv8mRVEgCy0&am p;feature=player_embedded#!
«  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  ... 28  »
MyForum 7.18,Rizoto™ ©2004
Design Pixel Design ©2007