Diskusné fórum

SIAF (Slovak International Air Fest)

    8.6.2012 14:33:00   -  Rizoto
 Troška tu poupratujme tak nech ma tento let. deň vlastný chlievik.
Nick:   Heslo:  
45367
  SVK  -  4.9.2012 22:33:14
 ja hovorím tak...kto hľadá problém si nájde. SIAF nasadil po organizačnej stránke vysokú latku to mu už nikto nezobere.
Čo sa dopravy týka logisticky bola velmi dobre pripravená. Žial blbec sa v každom dave nájde a tu výnimka potvrdzuje pravidlo. Pristavovanie autobusov pri parkoviskách by znamenalo kolaps, už bez tých tam bolo áut na maderu, tam treba iba správne riadiť dopravu priebežným parkovaním. Z najvzdialenejšieho parkoviska to bolo k zastávke kyvadlovej dopravy 5-6 minút peši a autobusy sa točili nonstop.

To že sa niekto trieska hneď po ukončení programu v najvačšej špičke z letiska je jeho problém nie problém organizácie. Ako pristál arrow po svojej skvelej podvečernej akrobačke takmer celé letisko nenapadlo nič lepšie ako hybáj k bráne. Keď sa takto vyrúti k bránam 30 tisíc ľudí a medzi nimi sa nájde zopár tých chytrejších ktorí situáciu dorazia, tak tam nepomôže ani vyhnať ten dav do poľa.

Ja si myslím že to nechce žiadne nadpriemerné intuitívne schopnosti predvídať tlačenicu v prvej polhodine po ukončení programu a podľa toho sa zariadiť. Chvilku počkať a stráviť ju prijemnejšie ako tlačením sa v nervóznom dave. Toto nemusí ani komentátor hlásiť do éteru (platí to univerzálne v prípade akejkoľvek masovej akcie kdekolvek na svete - hokej, futbal, koncert, letecký deň...).
Osobne som bol pri aute za menej ako 15 minút od opustenia letiska. Za ten čas som si stihol vypočuť chlapíka v autobuse ktorý sa vynadával na to že trčal v dave trištvrtehodinu a čakal na autobus. Ja som nečakal ani trištvrte minútu na ten istý a to som si ešte aj fukár s delfiňáckym motorom čo behal po dráhe vyfotil a lietadlá v atmosfére večerného letiska pozrel, pokecal s pár luďmi a maximálne spokojný šiel domov:-) samozrejme som za akekolvek vylepšenie

Inak mimi keď počujem bratov Čechov hovoriť na (ne)organizáciu tuná, vždy si spomeniem na jeden koncert v Slávii kde dav takmer udupal ľudí po skončení a to tam organizoval odchod zo štadióna organizátor ktorý organizuje futbalové zápasy . To som myslel že tí chudáci čo sa pchali dopredu a všade chcú byť prví to najhoršie majú za sebou. Omyl...to pravé orechové moje oči čakalo až na vlakovej stanici...sice som mal miestenku na mimoriadny vlak smer Brno, keď som ale ten mimoriadny vlak videl, nemal som ju šancu, ani chuť využiť:-D Čo dodať, mimoriadny vlak o piatich vozňoch pre 40 tisícový koncert stál na stanici dve hodiny lebo výpravca taký dobytčák odmietal vypraviť. Ludia dnu kolabovali, tí čo mali šťastie na kupé vyskakovali oknom. Tomuto ja hovorím nezvládnutie situácie. Sliač...to bol congeniality perfection čo sa dopravy týka.

Na stánkoch treba popracovať, ja by som tam pustil iba tých fastfood stánkarov ktorí sa zaviažu organizátorovi že pri držaní cien budú schopní čistiť aj stoly apod. Nikto iný z týchto foodov by nedostal vstup na letisko. Tiež servis na plochu nieje zlý nápad a to sme už na skok k stánku s full servisom :-))) tiež viac košov a hajzlov ale to už som vravel....po tohtoročnom výkone môžu budúci rok organizátori čakať tak 130 tisíc návštevníkov ak bude program na takejto úrovni
45366
  roso  -  4.9.2012 17:05:18
 k 45359>

... komentátor upozornil ľudí na zápchu pri bráne číslo 3 a doporučil používať na východ z letiska bránu ktorou vstupovali. či len ja som mal zlé uši? alebio som bol iný deň? ...

Ale ja som ráno vchádzal bránou č.3,tak neviem,už pri tom komentári komentátora som krútil hlavou.

Celkovo čo sa týka techniky a obsadenia špica.Výhrady mám podobne ako mimi k odjazdu kyvadlovkou(miestami išlo o život,mohlo by to byť kultúrnejšie),takisto WC zabralo príliš veľa času,ktorý by som radšej strávil pri zábranách(3 krát som si ľahko odskočil a stratil som celkovo asi 45 minút),okolie stánkov si dúfam nabudúce vyriešia stánkari.Ale aj tak veľké vďaka,že sa už nemusím trepať do Kečky,Radomu,Zeltwegu,... len aby som videl niečo tak dobré. Thanks a lot!!!
45365
  Thor  -  4.9.2012 16:05:43
 Viem, že boli dva vjazdy na P1, to bolo dobré, len sa mi nepáčilo, že jednoducho z toho druhého vjazdu nás odstavovali hneď z kraja, keď kľudne mohli pustiť aby sme si to prešli autom cez pole a parkovali na druhej strane. Chápem ale, že takto to bolo pre organizáciu jednoduchšie. Ale to je fakt len detail. Možno pre budúcnosť by bolo lepšie riešenie uzavrieť cestu okolo letiska, všetko čo príde od ZV odstavovať na parkoviskách na tej strane letiska a to čo príde od BB odstavovať zas na tej strane. Rovnako riešiť aj výjazd, tí čo parkujú na P1 tak šup späť na BB a tí čo parkujú zo strany od ZV tak späť na ZV...
To je napríklad výhoda Sliaču oproti spomínanému Mošnovu, kde sa to vlastne všetko zleje do jedného miesta, tu je možné rozdeliť tú masu áut na dva smery a všetko tak urýchliť.
Ale aby niekto nemal pocit, že nejak kritizujem, vôbec, už som sa viackrát vyjadril, že to sú detaily, ktoré sa dajú napríklad budúci rok vylepšiť a že mám rozhodne zo SIAF 2012 len a len dobrý pocit a že oproti 2011 je to obrovský skok, keď som sa tiež netajil, že vtedy som bol organizáciou naozaj veľmi sklamaný.
45362
  Jozef035  -  4.9.2012 14:15:24
 Thor: P1 malo dva vjazdy, práve kôli zrýchleniu. Na striedačku posielali autá na vjazd pri letisku a na vjazd kadiaľ si išiel ty. To bolo OK, ináč by si čakal v kolóne podstatne dlhšie.
V Mošnove je problém, že sa tam zbiehajú 3-4 prúdy do jedného lievika. Za lievikom to tam ide rýchlo, aj keď sa za parkovisko platí. Vjazd aj výjazd tam už majú prepracovaný. Na Sliači trošku popracovať na výjazde, ako som písal nižšie.
45361
  Jozef035  -  4.9.2012 14:08:42
 No pri takom množstve áut zápchy vždy budú. A min. 50% podiel majú na tom vodiči. Keď ma hoci aj decko v oranžovej veste pošle doprava, tak pôjdem doprava a nebudem špekuľovať. Keď som išiel večer na P1, tak sa tam nejaká baba pri výjazde z parkoviska otáčala. Policajti ju mali poslať do prdele,kam mala pôvodne namierené, atď. Takisto mali skôr začať regulovať výjazd z parkovacích uličiek. Z každej púšťať striedavo 10 áut. Zo začiatku to bolo živelné, potom to začali regulovať. Ale nie som si istý, či nie iba z prvej uličky. Toto je dobre vyriešené v Mošnove. Voľakedy to tam regulovali študenti, vodiči na nich prdeli, takmer sa tam pobili. Naposledy to robili policajti a tí si poriadok vedeli urobiť. Každopádne treba vždy počítať so zdržaním. Výjazd zdržovalo aj to, že po ceste išli autá od Sliača aj od Banskej. Cesta mala byť uzavretá. Celkovo to ale nebolo také zlé, aspoň v sobotu.
Pyramídy z odpadkov na stoloch boli fakt prúser. Chýbala upratovacia čata, spoliehať sa na stánkarov je naivné, hlavne keď nie je jasné ktorý stôl ktorému stánku patrí. Ale je to zase hlavne o ľuďoch. Keď dožerem, tak si to zoberiem. Sedláci to tam kopili. Pod stanmi Kofoly to upratovali, tam to bolo jednoznačné komu stoly patria.
Ináč to bol prvý LD, kde som musel čakať 20 min. na WC. Nabudúce viac záchodov a hlavne vonkajšie pisoáre, ako bývajú v Mošnove. Chlapi nepotrebujú kabínky, zbytočne zaberajú babám miesto.
Kyvadlovku som neskúšal. To sa ale dalo čakať, že bude problém, preto som išiel na P1.
Mne najviac vadili tie repráky na ploche. Boli tam dve veľké obrazovky a kopec reprákov ktoré iba bránili výhľadu. Jedno aj druhé mohlo byť za divákmi. Počuť by bolo, nerevalo by to tak do uší a kto chce čučať na obrazovku, tak sa môže otočiť.
Celkovo to bolo podľa mňa ale organizačne zvládnuté dobre.
45360
  Thor  -  4.9.2012 13:45:32
 Ja som bol napríklad milo prekvapený ako rýchlo sa hýbala kolóna pri príjazde na letisko. V sobotu ráno sa mi nedalo vyraziť skôr z domu, takže do BB som prišiel okolo 10:30 a zaradil sa do kolóny asi tak 4 km od vjazdu na P1. Na svoje počudovanie som bol do hodiny zaparkovaný. Na to množstvo áut podľa mňa slušný výkon, pamätám na Dny NATO v Ostrave kde som pred 2 rokmi myslím išiel 2.5 kilometra cez 3 hodiny v kolóne. Čo ma ale trošku zarazilo bol spôsob parkovania. Očakával by som, že organizátori budú plniť plochu najprv od letiska, v mojom prípade ma ale odstavili hneď na okraji P1 v smere od BB, takže pekne naviac si odšlapať možno vyše pol kilometra cez pole a pritom časť pri letisku bola ešte neobsadená... to som trochu nepochopil... Inak ale všetko fajn.
Odchod bol horší, ale tu by som povedal, že obrovský podiel viny majú samotní ľudia. Videl som totiž mnohých, ktorí sa pri výjazdoch z parkoviska nesprávali ako ľudia, ale ako stádo dobytka. A s tým organizátori nespravia nič. Nehovorím, že sa nedá zlepšovať, ale oproti minulému roku obrovský progres a verím že o rok to bude zas o niečo lepšie. Ja som bol veľmi spokojný tento rok a to som myslím už niečo leteckých dní pochodil...
45359
  Ghost Rider  -  4.9.2012 11:54:17
 mimi - komentátor upozornil ľudí na zápchu pri bráne číslo 3 a doporučil používať na východ z letiska bránu ktorou vstupovali. či len ja som mal zlé uši? alebio som bol iný deň? ja som veľmi spokojný s priebehom až na ten miestami detinský, či nemiestny komentár od pani slečny komentátorky.
ihulek - tak to ma mrzí, že som prehliadol takú legendu, čiastočne zrejme sposobené mojou parcialnou imobilitou
45358
  mimi  -  4.9.2012 11:24:49
 Ivan, beriem. Veď o to ide, akcia super, ale nemali by sme sa teraz začať poklepávať po pleciach aké to bolo perfektné. Veď nespokojnosť je hybnou silou pokroku:-)))
Sám som nemenoval jednen LD kde by to všetko robili bezchybne, tam sú lepší v autobusoch, inde v organizácii stánkov, ďalší zase v ...
Držím palce.
45357
  ihulek  -  4.9.2012 10:59:52
 Len pár poznámok-regulovali brigádnici bez skúseností, i keď poučení ako sa dalo. Prvý človek ktorý ich odignoroval a stádo sa okamžite pripojilo, sám som videl mnohé prípady, a nemali na nich žiadne páky. Napr 3 brána bola rozdelená na vjazd a pre peších bariérami no všetci ich ignorovali a preliezali.Veľa ľudí si myslelo že všetko môžu. Parkoviská kľakli pre spupnosť pár Sliačskych gazdov ktorí v piatok večer vytrhali tabule a zatarasili vchody. Tabule boli a zmizli ako mnohé iné veci počas akcie. Poriadok okolo svojich stánkov si mali riešiť stánkari ako všade vo food courtoch. Policajti čelili stovkám vodičov ktorí sa tvárili že nevedeli o parkoviskách a dookola mleli či by nemohli vojsť, zatarasovali tak vjazd pre kyvadlovku, vytvárali zápchy. Všetci mali možnosť na webe si prejsť kompletne pokyny, mapy, situáciu...nevedeli, nepozreli si to a potom vytvárali zmätky. I v televíznych vstupoch, i na webe sme upozorňovali že ak si ludia naplánujú príchod na zahájenie letových ukážok bude zložitá situácia. A presne tak to dopadlo, hlavne v nedeľu. Nebolo všetko perfektné, ak si bol niekedy na poriadnom štadióne pre 60000 ľudí s profi reguláciou pretože to robia xkrát do roka, s desiatkami vchodov a východov tak si určite videl ako to vyzerá púo skončení zápasu-možno ešte horšie. Zvládnuť tie davy nie je jednoduché. Ale zlepšujeme sa. Keby prišlo 10 000 tak by sme to mali až preorganizované, pri počtoch dokopy 120 000 je to fakt výzva. Do tretice všetko dobré a teším sa na 2013.
45356
  mimi  -  4.9.2012 10:29:03
 aj taký bol SIAF. Čo človeka naštve je, že ak by bol sám tak celý deň prestojí aj na jednej nohe v polozáklone...
Ale ide napr. o tie deti... Nebudem reprodukovať komentáre napr. Čechov, čo tam čakali so mnou, po maďarsky neviem, ale ich výrazy v tvári... Ide o to, že po dobrej akcii, aj z pohľadu "civila", takéto zbytočné blbosti. Veď nebolo treba viac ľudí v organizácii, ani viac peňazí.
Normálne sa robia výjazdy z parkovania, z areálu len jedným smerom - tak je to najrýchlejšie. Nie na Sliači. Tam sa chodili krížom krážom.
Normálne platí, kadiaľ vojdem do areálu tadiaľ vyjdem - na Sliači uprostred pogramu zahlásia - už nepoužívajte Bránu č.3 je tam zápcha...
Normálne sa snaží hlásateľ aj po poslednom čísle udržať ľudí v areáli poukázaním na stánky, statiku... nie na Sliači, tam zahlási "tak to bolo posledné číslo programu" čo samozrejme ľudia pochopili ako povel na odchod a spravila sa tam pri bráne tá hrča ľudí...
Tým že neboli označené miesta pristavenia autobusov a vodiči stavali na krajoch masy, tak vlastne brali tých, čo prišli posledný z areálu... Stačili dve hlúpe tabuľky kde sa nastupuje a ktorý smer to je...
A to trvalo pri tej bráne viac ako hodinu...
45355
  mathes  -  4.9.2012 10:21:22
 No v niektorých veciach musím súhlasiť s mimim. :)
45354
  SVK  -  4.9.2012 10:09:28
 mimi a bol si to na SIAFe ? :-) Lebo po tom čo som tam zažil ja mi to príde ako hudba z marsu. Kedy si opúšťal areál?
45353
  mimi  -  4.9.2012 9:56:29
 druhý diel, nejak mi to skočilo. Takže policista na motorke pustil majáky a priamo cez ľudí prešiel pred autobusy kyvadlovky, kde mašinu odparkoval a zablokoval všetky odchody, pokiaľ neprešli jeho ľudia.
Ešte po hodine to bol celkom slušný boj pri nastupovaní a svojho 8-ročného syna som musel poriadne chrániť pred utlačením / pošlapaním. To tam boli i deti v kočároch...
Matku predo mnou oddelili od decka a po zatlačení do autobusu chcela obrátiť a vystúpiť. Samozrejme to nešlo. Zúfalstvo tej matky keď pozerala na decko ktoré stálo vonku bolo jasne čitateľné...
Stačilo do zeme vraziť označenia tu Zvolen, tu Parkoviská, vopred natiahnuť pásku pre autá a nič by z toho nemuselo byť... Pamätáte na kyvadlovku v Brne? Bezkonkurenčné. Zase o dvoch ľuďoch a všetko išlo ako po drátko. Jeden ukázal autobusu kedy má pristaviť a kde, druhý vzadu povedal kedy stačí a môže odísť. Dvaja organizátori boli i tam a čo robili...
Pobavil flegmatický policista, ktorý núkal ľuďom plácačku aby si to sami skúsili... Inak potom ho to prestalo baviť a našli sme ho pri parkovisku...
Nerozumiem prečo mi celý deň revali do ucha repráky, ale zahájenie a hymnu odignorovali v tichosti.
Komentáre... Radšej si mohli niektoré odpustiť...
Takže posun dopredu áno, ale nedá sa hovoriť o výbornej, perfektnej organizácii.
PS: ovešanie UBS-ka plus, Otto a Tigre... - len tak ďalej
45352
  mimi  -  4.9.2012 9:41:16
 ja by som mal pár postrehov. Nebudem nič k programu, účasti... To netreba, palec hore.
K organizácii. Ak by som porovnával, napr. v Hradci ťa organizátor opraví aj o 20 cm len aby ťa dobre zrovnal s ostatnými, ak pri vjazde autá rozdeľujú striedavo vľavo - vpravo, tak potom na samotnej ploche dvaja ľudia zrovnajú autá ako podľa pravítka. Ja som musel asi s dvadsiatkou iných sadať znova do auta a posúvať sa o 5-6 metrov, aj tak sme spravili slučného "hada". Inými slovami, dalo by sa na plochu zmestiť viac aút, predpokladám, že organizátor za tie plochy platil...
Myslím, že už aj na Slovensku (PN?) oragnizátori odnášali odpadky aj v priebehu dňa. Ja som videl poobede ako pri niektorých stoloch po naplnení vriec ľudia nechávali odpadky priamo na stoloch až z nich navŕšili tak polnetrové pyramídy zaberajúce polovičku stola. Tí čo tam napriek tomu jedli museli mať žalúdky... Alebo pod čapicou.
Nostalgicky človek zaspomína napr. na Zeltweg, kde ľudí, čo nechcú zmeškať žiadne číslo obslúžia priamo na tráve prakticky všetkým, dokonca pohľadné študentky berú objednávky s následnou donáškou jedla/pitia - to je skôr výzva pre stánkarov...
nepochopil som odchody kyvadlovky. Z jednoho miesta odchádzala na Zvolen a aj na prakoviská. Autobusy zastavovali plus mínus 30-40 metrov. Samozrejme masy ľudí sa prelievali cez seba. Do toho si organizácia spomenula, že potrebuje dostať von autá z VIP priestorov a samozrejme nasledovala duchaplná výzva urobte tu miesto. Po chvíli si zmyslela Polícia, že potrebuje cez rovnaký priestor dostať von svoj cirkus - to sa previedlo tak
45351
  duro  -  3.9.2012 23:07:44
 no dobre... absolutny suhlas s tym co je tu napisane par riadkov pod mojim prispevkom, myslim ze spokojnost a pochvaly su na spravnom mieste, neskutocny krok vpred, resp. poucenie sa z minulych rokov, super program, paradna organizacia. k programu urcite palec hore pre vsetkych malych i velkych. komentovanie...mozna sa budem opakovat ale komentovat air show bez co i len minimalnej znalosti problematiky je dost tazke, snaha tam urcite bola aaa az tak zle to zasa nebolo, Janka minule roky nasadila dost vysoko latku ktora sa velmi tazko da preskocit, presiel som kopu leteckych u nas aaaa zatial v novodobej historii asi najviac sa k tej latke podarilo priblizit Marcelovi Forgacovi.... co tak o rok skusit za mikrofonom tandem Maxa a Marcel?....
45350
  ShepardSVK  -  3.9.2012 22:51:38
 ďakujem organizátorom za super akciu. Naozaj sa často nevidí tak dobre (aspoň v prípade nášho zlatomoraveckého kontingentu) zorganizované masové podujatie, + špičková účasť lietadiel. Naozaj, všetko od príchodu do spádovej oblasti cez parkovanie a príchod na letisko, program až po odchod, všetko klapalo tak ako malo. Hádam len trochu škoda že počasie v sobotu trocha trucovalo, ale pár kvapiek vody nám taký parádny zážitok predsa nemohol pokaziť. Najviac na statike potešil "Otík" a krásne mačičky na našich MiG-och a samozrejme B-52 a jej družná posádka. Z letoých ukážok najlepší Buker a šialený Hornet, ktorý zrejme nepozná oblúky, len pravé uhly :), Taliani tiež žiarili, M2 pre mňa asi najhlučnejšia mašina. Niekedy som mal pocit že jej tie motory už už roztrhne... Obrovská radosť bola tiež zo Suchárov. Ich štart je niečo na čo asi nezabudnem. Inak, super nápad s autogramiádou a možnosťou podať si ruku a prehodiť pár slov s pilotmi tam, či mladými chalaniskami pri Ottovi, alebo aspoň na moment zazrieť legendy ako napríklad pánov Hronca či Huleka... Škoda len že sa to za ten jeden deň nedalo všetko poriadne postíhať, ale za mňa veľké Ďakujem a dúfam že dovidenia na SIAF 2013.

A aby som nezabudol, pivo super dievčatá tiež. Len ma kua zradila baterka vo foťáku, ktorá sa záhadne rozhodla vybiť po 130 záberoch... :/
45347
  SVK  -  3.9.2012 21:38:18
 tak teda niečo hodím do pléna aj ja:-)...vystúpenia je hádam aj zbytočne nejak detailnejšie rozoberať. Tie a celý program boli pre mňa jedným skvelým zážitkom. Mimochodom, všimol som si pekný pokrok u Retro Teamu z Košíc. Neviem ako ostatným ale mne sa to celé s tou hudbou bohovsky páčilo. Škoda už hádam len že im nelietajú všetky lietadlá ako repliky skutočných.
Ostatné ukážky a celkovo program, ja ani neviem čo vytknúť, tam sa nedá azda nič. A kto bol najlepší...pre mňa všetci a tiger na smerovkách nášho Migu to bezkonkurenčne vyhral:-D Toto keď som tam v sobotu ráno na stojánke videl slintal som ako lassie pred večerou, radšej som zašiel na pivo, potom sa vrátil naspať k 5304 a hovoril si že..konečne aj na Slovensku! :-)
organizácia... Jeden deň som si opať tradične skúsil neskorým príchodom na letisko dufam v tej najvačšej špičke okolo 1100, tentoraz od Kováčovej, keď som videl tú kolónu hneď za tabulou Kováčová skoro ma o volant pleslo, lenže to som netušil čo ma čaká. Za 5 minút stojím na parkovisku (to najbližšie pri Kováčovej), pochod ku kyvadlovke 5-7 minút, čakanie na autobus 0,0 sekundy, minúta v autobuse kým sa zaplnil a pohol a to hneď za ním prichádzali ďalšie tri či štyri. Cez bránu letiska som prešiel presne 17 minút po tom ako som prechádzal autom cez Kováčovú:-))) nespomínam si na masovú akciu (festivaly, koncerty, letecké dni) kde by som niečo takéto zažil !
Jediné čo ma zabrzdilo bol komentár v sobotu k poľským Orlikom...po tom čo som tých fajn chalanov stretol pri švédskom trenažéri mi bolo ľúto niektorých sobotnajších komentárov. Ale viem že to baba myslela dobre, len to tak trochu zvláštne vyznelo. Inak komentár bol super, ja som sa bavil
Čo k tomu viac dodať, akcia to bola perfektná, perfektne pripravená a profesionálne zorganizovaná. Nabudúce hádam už len tých stánkov s pivom viac (aj to len preto že o rok vám príde o dosť viac ludí) .-) tým pádom aj hajzlov bude treba viacej a košov :-))
45346
  Tony  -  3.9.2012 21:35:02
 aj mne sa páčilo, ďakujem všetkým organizátorom, je trochu nevďačné kritizovať, všetci čo sem chodíte už litadielka poznáte, komentár vám netreba takže komentátori to tam spríjemňovali pre úplných laikov, letové ukážky výborné, čo by ma zaujímalo napr. prečo Typhoon vždy len na krátko a prečo neboli žabožrúti? možno nabudúce, inak taliansky sólista nedotočil v nedeľu pomalý výkrut, ale lepšie ako keby sa ničo p... ja len,že aj profíci sa občas seknú :) Hornet, veľmi pekné ale záleží aj od pilota, v BA španieli sa mi nezdali takí dobrí, Šamko a Pitts perfektné... no a tak aj ja som dačo napísal ... :)
45343
  ihulek  -  3.9.2012 21:18:02
 Staci sa postazovat a aha ako sa to ozyva...chlapi, nic v zlem, ja som vedel ze ste tam tam vsici, sak jen skusil....som rad ze sa vam pacilo, ste narocna klientela.
45341
  Steju  -  3.9.2012 20:49:17
 mne hlavne chýbalo viac slovenských strojov vo vzduchu (L-410, Tu-154, An-26, a hlavne migy z hotovosti, resp aspoň viac ako 2 naraz vo vzduchu, musíte uznať že slávnostné otvorenie alá prielet Retro Sky Teamu je podivné :) ) ...veľká škoda spitu, mustangu, yaku a mitchellu... inak bez výhrad, okrem počasia, nevyšli skoro žiadne fotky! :) inak veľmi fajn víkend
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  ... 19  »
MyForum 7.18,Rizoto™ ©2004
Design Pixel Design ©2007