Diskusné fórum

Letecké akcie na Slovensku

    18.6.2006 8:49:11   -  M.a.r.k.o
 Téma vytvorená pre informácie o konaní rôznych leteckých dní na Slovensku
Nick:   Heslo:  
46808
  seto  -  2.2.2013 19:29:38
 46796
Jozef035 ak si spomenieš na poslednom SIADE sa lietalo so slnkom od chrbta aj to bola práca Jána Jendroľa mal to celé na starosti.
46807
  Rizoto  -  2.2.2013 19:29:36
 Ja si osobne myslim ze trafic na letisku LZIB vobec vadit nebude tych par pohybov sa do programu vpohode vopcha. Však ake fajne boli SIADy a vobec to nevadilo. Takže tešim sa aj ked do BA chodim velmi nerad ale na letecky den sa teším.
46806
  seto  -  2.2.2013 18:49:50
 Piešťany ako letisko zomierajú. Nemenovaný Pán župan je väčšinový vlastník pozemkov a tie sú naplánované na developerské projekty a dráha je v žalostnom stave, rozpadá sa! Tak žiaden jet ti tam nesmie pristáť. Trenčín tam bol zámer založiť tradíciu LD. Všetko bolo naštartované, ale to ale nebola vôľa miestnych bosov. Prečo by to tu mali cudzí, nevadí že mi to nevieme Slovenská nátura, tak to nebude robiť nikto. No a ono sa stalo že z večera do rána cena prenájmu trávnatej plochy sa zdvihla z 20 000 EURO na 100 000 EURO.Detonátor by ti vedel o tom porozprávať svoje! Tak to na našom malom slovensku chodí, stačí vyskúšať a všetci pochopíte ,že láska ku lietadlám nie je až taká veľká, ako ku peniazom a na túto tému končím ako som povedal minulosť nechajme minulosti a nešpekulujte už toľko, aj tak to ničomu nepomôže! To bola posledná moja reakcia na túto téme prečo tam a nie tam prosta preto...
46805
  SVK  -  2.2.2013 15:59:11
 ale teraz vážne...všetko bude umne zohraté... táto veta sa mi páči. Slovami T.Baťu "vědet neznamená umět". Ak to bude umne zohraté, nieje sa čoho obávať. Umne znamená v prvom rade správny výber....letiska, klubu, podmienok spolupráce, apod., od toho sa bude všetko odvíjať. Veď vy už viete.
Ja vám prajem nech sa vám darí pri organizácii. Už nech je to kdekoľvek... Dôvod prečo na túto tému píšem ohladne výberu letiska sú moje obavy, ktoré sa mi zo skúsenosti spred vela rokov javia dosť opodstatnené. Možno sú ale zbytočné, nechám sa prekvapiť.

Samozrejme, v prvom rade chceme vidieť lietadlá, za tie ale, ako to už na Slovensku poznáme, treba dosť bojovať. A vela bojov bolo prehraných, alebo ako je to miestnym koloridom zaužité, ututlaných. Z toho pramení ten skepticizmus, ale ten si nevšímaj. vieš ako sa v tom vtipe hovorí...pesimista vidí tmu v tuneli, optimista vidí svetlo na konci tunela, realista vidí svetá vlaku a rušňovodič vidí troch debilov na koľajniciach:) po tých rokoch sú to obavy aby to neskončilo u tých troch.
Ako čítam zrejme bude termín konania "aviatických poutí" do polovice mája tak snáď na LZIB tá prevádzka bude znesiteľná. A možno aj tieto plky od niektorých z nás vás nakopnú k dobrému nápadu...ktovie:) Ale už to necháme, aj tak sa všetko ukáže. Prajem vela úspechov, velmi vám držím palce! jedna otázka ma však ešte zaujíma...prečo nie Piešťany?
46804
  SVK  -  2.2.2013 15:43:22
 ti dám že niesom partner, či sponzor:) Som ten najdôležitejší sponzor verejne poriadanej akcie, vážny platiaci člen. tvoj zákazník, tvoj potenciálny zárobok, fanúšik, tvoje všetko prečo má akcia zmysel:))) verejne sa to ale asi naozaj nedá vrámci zachovania dobrých vzťahov, tomu rozumiem.
46803
  seto  -  2.2.2013 14:33:09
 Páni, páni trošku strpenia, na všetkom sa pracuje a tak všetko podlieha rokovaniam a postupným uzatváraním zmlúv. Nič nejde samé od seba. Práve preto sa nechceme dopustiť závažnej chyby ako v minulosti. Príčiny nezdaru sú natoľko závažné, že nie sú voľne publikovatelné a nie je vhodné, aby všetko všade... SVK : pokiaľ viem nie si stranou v zmluvnom konaní ani sponzor či partner, tak pri najväčšej úcte voči všetkým nechajme už minulosť tak. Čo sa týka let. prevádzky na LZIB. všetko bude umne zohraté, aby to nenarušovalo program. Práve naopak snažíme sa o začlenenie do programu medzi programové celky. Viem nezavďačíme sa všetkým top odborníkom z leteckého super priemyslu, top manažérom zo Slovenských let. spoločností, vedúcim Slov.akrobat.skupín a displej pilotom samozrejme Slovenských vystupujúcim po celom svete čo náhodou zablúdia na rodnú hrudu či lepšie povedané nebo. Toť toľko sarkazmu, ruku na srdce web ako tento by mal združovať ľudí okolo letectva, lietadiel a všetkého okolo toho dobrého, ale to som už písal. Ruku na srdce, nezabudli ste už na tie lietadlá! Veď to čo tu čítam, vás zaujíma všetko len tie lietadlá akosi zostali na okraji záujmu! Páni odborníci nuž nikto vás nebude v okovách a pod hrozbou smrti nasilu ťahať tam, kam nechcete ak prídete budeme radi, ak nie vaša škoda.Na LD. bude možnosť vidieť mašiny ktoré na slovenskom nebi ešte neboli a jedna vec LD. BA. sa organizuje pre širokú verejnosť a nie pre pár megaodborníkov no vítaní sú všetci. Ešte ku ploche na to čo sa pripravuje trávnatá plocha nestačí, tak zabudnite na aerokluby a hlavne vydržte všetko sa včas dozviete.
46801
  SVK_Fox  -  2.2.2013 12:44:23
 SVK to s tou prevadzkou je trosku zlozitejsie ale teraz shame on me - nechce sa mi to tu rozpisovat :D
Ak ide o nazov tak na odlahcenie: niekedy je lepsie nemat ziaden nazov ako mat :D vid par posled. akcii v PN. Ale chapem ze si to myslel v dobrom.
46800
  SVK  -  2.2.2013 12:33:59
 ináč bolo by dobré vymyslieť názov pre taký letecký deň. Niečo čím sa to ľuďom rokmi vryje do pamati a budú to volať nie "éršou", alebo "letecký deň", ale bude to pre nich "sviatok lietania". "Aviatická pouť" v Pardubiciach je geniálny názov pre akciu tohoto druhu. Samozrejme musí byť originálny.
46799
  SVK  -  2.2.2013 12:16:13
 som celkom prekvapený. Nie tak dávno sa hovorilo o probléme príliš velkej leteckej dopravy pre organizovanie leteckých dní na LZIB a dnes akoby sa na to zabudlo. Spomínam si na preferovanú vetu z úst organizátora SIADu 2000/2002/2004- "v Bratislave je už ťažko zosúladiť program leteckých dní, pretože sa na letisku výrazne zvýšil počet letov dopravných lietadiel..." a dnes ako toto čítam, mám pocit akoby sa LZIB vrátilo do polovice 90tych rokov alebo sa z neho stalo malé regionálne letisko. Alebo organizátor sa chcel vzdať organizovaniu SIADov a riešil to takto.
Nespomínam si na žiadny vačší LD v zahraničí počas ktorého by odlietali, prilietali pravidelné linky/chartre. 3-4 prílety/odlety počas programu samozrejme nikomu vadiť nemožu, práve naopak, ale v BTS to niesú 3-4 prílety. Nepoznám trafikon BTS, ale asi som trafil šťastné dni v BA, pretože to tam cez deň lietalo každú chvílu. A v tomto si predstaviť riadenie programu, celkom husté ambície teraz keď si to tak predstavujem. Možno že sa chystá LD v menšom rozsahu, čo by bolo aj dobré vzhľadom na (ne)masovú návštevnosť. ja neviem.

AviatikTímu ale velmi držím palec, všetky štyri, tie ale na BTS stačiť nebudú v prípade nabitého programu, takže aj pevné nervy.
Každopádne nech to skúsia, s narastajúcim programom ich v Piešťanoch radi privítajú a tam podľa mňa aj nájdu svoje pravé orechové:) Dubnicou som sklamaný, veď ide aj o ich zviditeľnenie. Takýto letecký deň patrí na takéto letisko, nie na velké medzinárodné kde je viac betónu ako trávy.
46798
  caf  -  2.2.2013 12:06:40
 Držím palce LD v BA. Letisko to potrebuje. V máji je tam taká prevádzka, že to určite neohrozí LD. Par letov denne. Chartre hlavne v noci, DHL v noci, business jety hlavne v rano. Všetko sa da pekne naštelovať len to chce nervy, vedomosti, skusenosti a čas. Čoho by som sa najviac bál sú brány, parkoviská doprava a všetko okolo toho, ale verím, že sa to zvládne. Keď je Vás málo rád sa pridáme do teamu viacerí čo majú v láske LZIB. Vela zdaru :)
46797
  duro  -  2.2.2013 11:54:10
 nehodnotim, ani hodnotit nechcem ved v podstate nie je co, nekritizujem, iba konstatujem... prevadzka na BTS bola v case konania poslednych rocnikov SIAD o dost mensia, co si pametam tak to bolo par priletov z Moskvy, Prahy,Kosic a pod. a mozno nejaky jeden dva chartre k tomu a to bolo vsetko, ano dnes tam toho tiez nie je az tak neurekom ale prevadzka na letisku nemyslim tym len letova ale aj pozemna presla kus do inych dimenzii, zacala sa riadit kusok inymi pravidlami, urcite pribudol pocet odbavenych cestujucich, karga a pod. pokial viem dovody preco skoncili SIADy v Blave bol ten ze BTS nedokazalo zabezpecit oboje, aj prevadzku dopravy s prevadzkou vacsieho LD a s pohybom ludi, techniky a pod. za 10 rokov sa o dost sprisnili pravidla display prevadzky pocas leteckych dni.aaa hlavny a najvacsi rozdiel je vo forme organizovania a hlavne organizatora ked v case SIADov to bolo takmer pravidelne Ministerstvo Obrany, Velitelstvo letectva spravovane a riadene statom na letisku ktoreho vlastnikom bol tak isto stat, dnes je to uplne inak, LD organizuju sukromne osoby, firmy, skupiny ludi presne tak isto ako pred rokom, dvomi, tromi na letiskach s pravnou formovu akciovych spolocnosti, spolocni s rucenim obmedzenym, ci uz Dubnicka patriaca Aeroklubu Dubnica s.r.o. alebo Dubnica air. s.r.o, alebo BTS v sprave Airport Bratislava a.s. Myslim ze v tomto je v organizacii ten najpodstatnejsi rozdiel oproti moznostiam ktore boli pred 10-12 rokmi .
SVK Fox, ale ved o to ide myslim, alebo sa mylim? ved letecky den organizovat pre par zanietencov nema vyznam, je potrebne oslovit davy ludi zo sveta, europy, slovenska, zaujat ich a ponuknut im maximum aby si povedali ze to stalo za to, to bude najlepsia reklama hned a zaraz pre dalsie rocniky. 100%spokojnost neocakava myslim ze absolutne nikto iba par sci-fi priaznivcov ktorym letectvo hovori akurat tak nic. aaa Adam, mysliet si ze letisko BTS je firma ktorej zisk, obrat a financie nehovoria absolutne nic je tak isto asi dost velky omyl, takmer kazdy podnikatelsky subjekt so spravne nastavenym systemom fungovania a podnikatelskym zamerom je vedeny v dnesnej dobe len na dosahovanie zisku aaa dobrocinnost vo forme PanBoh zaplat je minulostou na ktoru musime zial iba zabunut alebo cakat zazrak ze nieco take raz niekedy budeme mat moznost zazit... duro
46796
  Jozef035  -  2.2.2013 11:36:22
 Prevádzka aká je v BTS môže byť skôr na osoh ako na škodu leteckého dňa. Aj v Ostrave sa konajú Dny Nato za prevádzky a nevadí to. Dobré by bolo, keby sa letové ukážky nekonali ako tradične proti slnku.
46795
  SVK_Fox  -  2.2.2013 11:02:11
 SVK - ked si pridam k programu let. preadzku taku aka bola minuly rok na BTS a k tomu priratam dohodu s prevadzkovatelmi a sikovny management slotov tak vidim na let den viac ako priestor. To je ale len moj nazor z pohladu cloveka ktr kazdodenne ma na ociach prevadzku BTS.

Absolutne suhlasim s RSe - monzo letecky den nedopadne na 100 percent, mozno ani nemoze kedze mame nieco take ako vsehochut, mozno to nebude let den pre odnornikov, pre tu 100ku ludi co chodi na stranky ako tato. Mozno to bude LD pre masy, pre ludi a pre zazitok. A mozno naopak.

SVK - ak ide o veci ktr nasrali AT tak mame nieco ako takt a v prvom rade si to musi AT vyrozpravat s AK potom sa moze tahat nieco von. To je standardny postup aj v politike. Dalsia podstatna vec je ze AT si vazi ludi z AK aj ked sa udialo niekolko nezrovnalosti. Ako organizator som zazil osobne pripad kedy som sa zhacil ci sme na spravnom mieste a chceme robit SPOLU LD s AK v Slavnici. Pre mna to bola ale drobnost ktoru som prehltol a pustil sa do riesenia problemu po svojom.
46794
  adam  -  2.2.2013 10:45:54
 Keď boli Letecké dni v Bratislave tak nikto nenamietal a nikomu nevadilo že sem tam tam sadne alebo odletí nejaký dopravák .Spomeňte si ako všetci plakali za SIAD-my. Teraz keď chce niekto urobiť podobnú akciu už tam vidíte problém.
Kvalitu leteckého dňa podla mňa neurčuje letisko ale snaha organizátorov splniť zadané ciele. A čo sa týka Slávnice ano je to letisko pekne situované v posledných rokoch sa to tam pekne mení a bývajú tam pekné akcie súťažného charakteru to je pravda.Nuž bohužiaľ AK Dubnica je v poslednom čase len malá partia ľudí ktorý organizujú akcie len s cieľom zisku, za každú cenu za každých podmienok a ostatná aeroklubová činnosť tam už je hudbou minulosti.
46793
  SVK  -  2.2.2013 10:24:06
 nemôžem si pomocť ale niečo mi okolo toho celého začína dosť smrdieť. V čom boli vlastne najvačšie problémy pri organizácii LD v Slávnici, resp. pri organizovaní Aviatiktímu s AK Dubnica?
Celkom by bodol nejaký zoznam formou 1-10 napríkladov. Ak je to publikovateľné...malo by. Doposiaľ tu boli len nejaké útržkovité informácie, formou nedokončenej polvety, niečo viem z úzadia, ale rád by som poznal vec od organizátorov. Ja byť tak nasratý a sklamaný, tak to dosť jednoznačne vytiahnem AK na stôl. V čom boli teda najvačšie problémy a ako to mal AT pred tým ošetrené?
46792
  RSe  -  2.2.2013 9:56:32
 Vážení páni "odborníci", každé preto má svoje prečo. To že je LD umiestnený do BA má svoje dôvody a netreba už o tom reptať spôsobom, čo, ako, prečo ... . A čo sa samotného LD tíka, prosím hodnotiť a vynášať súdy až po jeho konaní.
46788
  SVK  -  1.2.2013 22:13:00
 SVK_Fox keď si k programu leteckého dňa prirátaš pravidelné linky, resp. chartrové lety máš problém o ktorom sa tu diskutovalo v súvislosti s vyhliadkovými letmi a jeden z citeľných problémov posledných ročníkov SIADu.
46786
  Jozef035  -  1.2.2013 21:08:51
 Nerob refresh pomocou F5
Musíš po pridaní príspevku opustiť stránku ináč tu budeš tapetovať tvoj posledný príspevok kým sem SVK nenakukne a neodpovie ti :-)
46785
  SVK_Fox  -  1.2.2013 20:47:37
 SVK mozes mi prosim toto rozpisat, vysvetlit? ...le že majú v pláne namiesto založenia tradície slovenského Duxfordu, zopakovať slovenský Fauxpas spred 9 rokov som netušil....

Nech som v obraze a nech sa poucime a nezopakuje sa hororovy scenar.
46784
  SVK_Fox  -  1.2.2013 19:57:15
 SVK mozes mi prosim toto rozpisat, vysvetlit? ...le že majú v pláne namiesto založenia tradície slovenského Duxfordu, zopakovať slovenský Fauxpas spred 9 rokov som netušil....

Nech som v obraze a nech sa poucime a nezopakuje sa hororovy scenar.
«  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  ... 144  »
MyForum 7.18,Rizoto™ ©2004
Design Pixel Design ©2007